Losowy test  

 Wystarczy, że klikniesz...

   

Dobry hosting  

fc.pl - hosting, domeny, serwery wirtualne, konta www, reseller, skrypty
   

Logowanie  

   
   

B-31

B-31  Pierwszeństwo dla nadjeżdżających z przeciwka

Znak ten zabrania kierującym wjazdu lub wejścia na zwężony odcinek jezdni, jeżeli zmusiłoby to kierujących znajdujących się na tym odcinku lub zbliżających się do niego z przeciwnej strony do zatrzymania się.
Po drugiej stronie zwężenia znajduje się znak D-5, który wskazuje pierwszeństwo na zwężonym odcinku jezdni dla tego, kto go widzi.

Czasem zwężenie jest na tyle niewielkie, lub szerokości pojazdów na tyle małe, że kwestia pierwszeństwa przejazdu przez to miejsce w ogóle nie wystąpi. Jeżeli np. szerokość jezdni zwężonego odcinka drogi wynosi 4 metry, mogą wyminąć się na nim dwa rowery, motocykle lub pojazd jednośladowy z samochodem osobowym. Obowiązek zatrzymania pojazdu, o którym mowa w przepisie, jest zależny od sytuacji.

Znak ten umieszczony przed lewostronnym zwężeniem jezdni może zmienić ogólną zasadę pierwszeństwa przejazdu - wtedy pomimo wolnej "swojej" połowy jezdni, kierujący pojazdem - w związku z ustawieniem tego znaku musi ustąpić pierwszeństwa pojazdom jadącym z przeciwnego kierunku.

Zobacz wymijanie.

WSTECZ

   

Copyright © 2012/17 BRD All rights reserved