Losowy test  

 Wystarczy, że klikniesz...

   
   

Kierujący ruchem

Kierujący ruchem daje sygnały za pomocą postawy i ruchu rąk. Jego wskazania są najważniejsze ze wszystkich znaków i sygnałów z jakimi możesz się spotkać w ruchu drogowym.

 


 

Kierujący ruchem stoi przodem lub tyłem

Postawa, w której kierujący ruchem zwrócony jest przodem lub tyłem do nadjeżdżających pojazdów, oznacza zakaz wjazdu na skrzyżowanie lub odcinek drogi za osobą kierującą ruchem, a dla pieszych - zakaz wejścia na jezdnię.

 

 


 

Kierujący podniósł rękę do góry

 Podniesienie ręki do góry przez osobę kierującą ruchem oznacza mającą nastąpić zmianę dotychczas nadawanego sygnału. Dla uczestników ruchu, dla których ruch był zamknięty, oznacza, że za chwilę będzie dawany sygnał zezwalający na wjazd lub wejście, a dla uczestników ruchu, dla których ruch był otwarty, oznacza, że za chwilę będzie dawany sygnał zakazujący wjazdu lub wejścia.

 

 


 

Kierujący ruchem stoi bokiem

Postawa, w której kierujący ruchem zwrócony jest bokiem do nadjeżdżających pojazdów, oznacza zezwolenie na wjazd na skrzyżowanie lub odcinek drogi za osobą kierującą ruchem, a dla pieszych - zezwolenie na wejście na jezdnię.

 


 

Kierujący wyciągnął rękę poziomo

Ręka osoby kierującej ruchem wyciągnięta poziomo, poprzecznie do kierunku jazdy zbliżających się pojazdów, oznacza zakaz wjazdu na skrzyżowanie lub odcinek drogi za osobą kierującą ruchem.

 

Zobacz film o kierującym ruchem:

 

   

Copyright © 2012/17 BRD All rights reserved